poniedziałek, 16 sierpnia 2010

OGRODOWE OBRAZKI

Pomarańczowa dalia i niebieski tojad w obrazkach kilku.
Dziękuję za odwiedziny i odpowiedzi kilka do posta o daliach:
Janeczkowo: moje dalie dość późno zakwitły w porównaniu do roku ubiegłego. Jest jeszcze kilka krzaków, które nie kwitną. U moje sąsiadki większość dalii niestety też nie kwitnie.
Casada: niestety pólnoc Polski do tego okoliczne tereny podmokłe (jez. Jamno) nie służą daliom zostawionym w ziemi. Przetestowałam to z konieczności, z powodu urazu kręgosłupa pozostawiłam dalie w gruncie na zimę. Żadna nie przeżyła, wszystkie karpy zmarzły. Przy bardzo mroźnych zimach nawet w piwnicy nieogrzewanej potrafią zmarznąć pomimo przechowywania w grubej warstwie trocin. Swego czasu obiecałam sobie, że tylko byliny, nic co trzeba wykopywać, niestety (dla mojego kręgosłupa) nie potrafię się oprzeć daliom.

3 komentarze:

 1. Świetnie zaaranżowany ogród.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. WITAJ KRYNIU
  BARDZO LADNY OGROD...PRZEJRZALAM W POSTACH I KWIATY SLICZNE...TAK KOLOROWO,WIDZE NA ZDIECAICH LAWECZKE...A TWOJE SZYDELKOWANIE NA WAGE ZLOTA...ZAZDROSZCZE ZDOLNOSCI...JA TYLKO XXX ::))
  POZDRAWIAM CIE SERDECZNIE I BEDE WPADAC CZESCIEJ

  OdpowiedzUsuń
 3. oj moje dalie niestety w tym roku tez do niczego,po pierwsze wsadzone zbyt pozno ze wzgledu na dluga zime a potem chyba zbyt gorace lato moje dalie maja osiagaja 2m wysokosci i teraz w sierpniu juz powinny takie wlasnie byc nistety maja zaledwie 60cm juz je nie bede podpierac bo koniec wrzesnia je wykopuje chociaz wytrzymuja pierwsze przymrozki, dziekuej za odwiedziny

  OdpowiedzUsuń