poniedziałek, 26 grudnia 2011

SPOD CHOINKI

Co niektórzy a raczej niektóre dziewczynki znalazły pod choinką dziergane małe co nieco. 
Duża dziewczynka dostała zielony komplet do żółtego lub brązowego płaszcza. Wzór King Street Cowl zaczerpnięty stąd, włóczka Bergere sport w składzie 51% wełny i 49% akrylu. Kolor i grubość włóczki miały wpływ na rodzaj użytej włóczki. Ten sam model rozpoczęty z zielonej alpacany pójdzie do prucia lub .... zostanie wykorzystany w poduszce. Wielkość idealnie pasuje a ja na razie zastanawiam się czy chcę dzierganą powłoczkę. Może .....
Mam nadzieję, że uda się zrobić zdjęcia plenerowe by oddać właściwy kolor zieleni a także piękną strukturę wzoru na tle żółtego płaszcza.

Mała dziewczynka zaś dostała czapkę z resztek kolorowej wełny.
Dzierganie wrabianych wzorów sprawia mi coraz więcej przyjemności. Powrót do wrabianych wzorów okazuje się bardzo udany. Wystarczy mocne postanowienie by się nie spieszyć. Chwila zastanowienia i uwagi jest bardzo wskazana ale osiągane efekty są tego warte. 

7 komentarzy:

 1. Bajkowe te rzeczy!
  Wiesz jak na mnie zieleń działa, a do tego takie wzory śliczne!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kryniu ten wzór zielonego kompletu -ja też o nim na święta myślałam (w efekcie końcowym mam coś innego) ale teraz widzę że, warto piękny komplet :)) - ciekawe ile uścisków zebrałaś za coś takiego !!
  a wrabiane wzory :)) czapka świetna ale spokój i wytchnienie podczas dziergania to Twoje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Makramko, dziękuję.
  Aniu, zieleń jest cudna, soczysta trawa, dobrze odżywiona. Czekam chwili by zrobić sensowne zdjęcia bo te domowe to takie marne.
  Karinko, uścisków było moc, zielony kolor obie z córcią kochamy a ta ciemna, soczysta zieleń jest taka żywa i radosna o tej porze roku a do żółtego płaszcza jak wisienka na torcie.
  Wzór zaś jest mięsiście strukturalny, otulający w swej materii. Lubię takie wzory.
  Dzierganie wrabianych wzorów jest w istocie bardzo uspokajające, aż dziw, że nie ma się potrzeby spieszyć przekładając pojedyncze kolory. Wciągnęło mnie ponownie wrabianie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne prezenty:) Czapka jest rewelacyjna:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta mała czapeczka to piękna bardzo jest i taka słodka i prawdziwie zimowa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. I jeszcze - bardzo ładne prac, jak zawsze zresztą.

  OdpowiedzUsuń