środa, 16 listopada 2011

BABCIA NA ETACIE

Babcia na etacie to ja. Od niedawna mam szczęście wykonywać najcudowniejszy zawód świata. Proszę nie mylić z najstarszym zawodem! Być babcią to cudowne zajęcie ale jeszcze do tego mieć opłacaną składkę emerytalną, uwierzcie, że to fantastyczna sprawa. Od zawsze chciałam być dość wcześnie na emeryturze by mieć więcej czasu dla domu, dla rodziny, dla wnuków i na spokojne życie.  Niestety, emerytura się oddala dzięki naszym rządzącym a ja przez najbliższe dwa lata będę babcią na etacie. Babcią nieetatową jestem od ponad dwóch lat i mam nadzieję być nią bardzo, bardzo długo.
Jak każda babcia całym sercem kocham swojego podopiecznego wnusia, więc czułości i troski mu nie zabraknie. Można by pomyśleć, że babcia w podeszłym wieku (czy 50+ to już podeszły wiek?) ma gorszą kondycję fizyczną i kłopoty z własnym zdrowiem i w wyniku tego nie będzie fikać koziołków z wnusiem na dywanie. Nic bardziej mylnego. Wiek nie ma tu nic do rzeczy, to stan ducha a dobra sprawność fizyczna jest wynikiem dbałości o ten stan. Czasem pewnie odczuję zmęczenie opiekując się ruchliwym maluchem czy targając po schodach malucha na rękach ale to tylko czasem. A co z dobrymi radami babci? Nie mam zamiaru być toksyczną babcią i wychowywać wnuki swoimi sprawdzonymi sposobami. Czasem podpowiem mamie moich wnuków co ja robiłam w podobnych sytuacjach i to tyle. Decyzję co jest dobre dla dzieci, a czego powinno się unikać pozostawiam rodzicom moich wnuków. Czas z babcią to czas troski o wnuki, czas miłości, twórczych zabaw i bardzo długich spacerów po lesie. 


Można też co nieco pozwiedzać. Na dzierganie powoli czasu przybywa ale na razie w większości są to drobiazgi zimowe dla najmniejszych. 


Lali w czasie spacerów też nie może być zimno.

I to tyle na ten post osobisty. Z pozdrowieniami uciekam do prac związanych z niwelowaniem zaległości.

11 komentarzy:

 1. Twój wnusio ma szczęście, że ma tak cudowną babcię ;)
  Śliczne zdjęcia.
  Ściskam mocno.

  OdpowiedzUsuń
 2. babcie ktore maja czas i serce to najlepsze babcie na swiecie :o) Co Ty Krysiu z ta 50 tka, podeszly wiek to po 80 tce a i tak znam starsze panie pelne wigoru w tym wieku ze az przez gardlo nie przechodzi to slowo o wieku :o)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super mieć taką babcię, niech Wam się dobrze "współpracuje" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne chwile..... aż mi się zamarzyło!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tym czasem do emerytury to masz rację. Gdyby nie te zmiany to za rok bym była na emeryturze, a tak to jeszcze 8-jeśli czegoś paskudy nie namieszają. To co piszesz o babci nic tylko gratulować(pedagogiem jestem). dziergotki śliczne.

  OdpowiedzUsuń
 6. ja uwielbiam byc babcia,a czasem moja manka sie pomysli i mamo do mnie wola hehe

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. Z tym podeszłym wiekiem to prowokacja była oczywiście.

  Źle, że przesuwa się wiek emerytalny kobietom. Pozornie to oszczędności ale zdecydowanie więcej strat dla rodziny. Dom musi być "ciepły" a jest wtedy gdy kobieta jest w domu. Jeśli mamy dzisiaj muszą pracować to chociaż babcie powinny strzec ogniska domowego.

  OdpowiedzUsuń
 8. A czy dla wnusi ogrodniczki, która tak dzielnie pomagała Ci w ogrodzie też coś fajnego wydziergasz?
  Serdeczne pozdrowienia przesyłam

  OdpowiedzUsuń
 9. Pięknie jest w naszym lesie...Byłam tam rowerkiem w zeszłą niedzielę i musiałam się nie źle natrudzić, pedałując pod górkę wśród liści.
  Śliczne czapeczki wydziergałaś !
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Antosiu, Ogrodniczka czeka na kolejne czapki i rękawiczki, wełniane oczywiście. Inne rzeczy też bym chętnie dziergała ale czas limitowany.
  Ula, a ja z wózkiem pod samą wieżę wjeżdżam czterema kołami. Dwie godziny to dość czasu na spacer wyczynowy.

  OdpowiedzUsuń
 11. witam,
  tym wiekiem zwalasz z nóg,mam 42 i ...niedługo rodzę ,więc 50 i ciut to nie tak wiele!
  cuudne rzeczy wyczarowujesz,pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń