sobota, 11 grudnia 2010

ABRAZO

Od dawna tęsknym wzrokiem spoglądałam na Abrazo, po pierwsze ma fajny fason po drugie wykorzystano w nim rzędy skrócone.  I chociażby z tego powodu warto zrobić tę chustę by się przekonać jak proste i łatwe jest w wykonywanie rzędów skróconych. Żadnego zawijania włóczki wokól oczka, żadnych dziur w dżerseju, po prostu łatwo, prosto i estetycznie. Pimposhka wykonała filmik o rzędach skróconych w AbrazoW oryginale Abrazo zrobione jest z cieniutkiej nitki i z myślą wykorzystania latem. Ale sądzę, że pora na chusty jest zawsze, o każdej porze roku. Rodzaj zastosowanej włóczki ma wpływ na to kiedy i do czego je nosimy. Moje Abrazo powstało z dwóch motków wełny New York 164 (100% merino).Wzór Abrazo do zakupienia tutaj albo na Ravelry.

A teraz opis wykonania chusty i szala z wcześniejszych postów:
Wzór oparty jest na ściegu 3 o.prawe, 3 o.lewe, 3 o.prawe, 3 o.lewe itd. Prosto do góry w szalu, szerokość szala ustalamy dowolnie pamiętając, że ilość oczek musi być podzielna przez 3 + 3 o. + 2 x 2 o.brzegowe.

Początek chusty to narzut 5 o., przerabiamy tam i z powrotem, następnie w każdym rzędzie nieparzystym w 2-gim o. wyrabiamy 3 o. (pierwsze to o. brzegowe), czyli zamiast jednego oczka są 3, tak dodawane oczka poszerzają chustę. Zaś ażur powstaje w miejscu 3 o. prawych, czyli  w co 4-tym rzędzie zamiast 3 o. prawych wyrabiamy narzut, 3 o. razem, narzut. Rzędy parzyste zawsze robimy jak schodzą.


Opis dla początkujących, mam nadzieję, że przejrzysty. Osoby zaawansowane nie potrzebują opisu bo wzór (prosty) widać w robótce. 

Odpowiedzi do komentarzy:
Duś: cieszę się, że szyjogrzej się podoba
Kasiu: miło mi, że lubisz do mnie zaglądać, szyjogrzej pokazałaś fantastyczny i dla takich inspiracji lubię odkrywać nowe, ciekawe miejsca w sieci w tym Twój blog (ciekawe jest to co ostatnio pisałaś o historii drutowania, zachęca do poszukania i poczytania w tym temacie).
Kankanko: Dziękuję za pochwały
Anko80: Mam nadzieję, że opis zrozumiały. Wzorek jest bardzo prosty i łatwy w robótce.
Wszystkim pozostałym również bardzo dziękuję za pozostawione słowa, jak zawsze są motywujące.

Pozdrawiam wszystkich zaglądających i witam nowych obserwatorów.

7 komentarzy: