niedziela, 21 listopada 2010

CZAPKA I SZALIK

Coś dla siebie przed srogą zimą udziergałam. A może nie będzie srogiej zimy?
Czapka typu główka wydziergana została ściągaczem angielskim.
Włóczka Lanagold BD w kolorach brązu, rudego i ecru niestety nie okazała się taka jak oczekiwałam. Kolory w motku, moje ulubione, dawały nadzieję na sweter rudo brązowy z niedużą ilością jasnych kolorów beżu i ecru. 

zdjęcie ze strony edziewiarkiByło to pobożne życzenie moje!
Niestety, okazało się, że w motkach jest dużo więcej jasnych kolorów.  I .......... wełna została poszatkowana, wyrzuciłam jasne kolory.Z pozostałych rudości i brązów wykonałam dwie próbki swetra ale żadna nie była zadowalająca.A ponieważ okazało się, że zbyt mało jest ciemnych kolorów na sweter robiony ryżem  trzeba było coś zdecydowaćPrzed zimą najleszy sposób na spożytkowanie wełny w nijakiej ilości  to oczywiście szal i czapka.


Z jaśniejszej części włóczki wykonana została czapka dla Anusi pokazana we wcześniejszym poście.


Takim to sposobem stałam się posiadaczką wielgachnego szala i czapki. Włóczka jest delikatana i w związku z tym szal jest bardzo przyjemny w dotyku.Wzór szala podpatrzony na blogu Rene i pewnie jeszcze zagości innych dziergadłach.


Pozdrawiam listopadowo i do kolejnego razu. 
PS. dziękuję bardzo za pozostawione komentarze.

5 komentarzy:

 1. Ale nakombinowałaś! Ale pięknie wyszło na końcu! bardzo podoba mi się szal z czapką, kolory wybrałaś najpiękniejsze!

  OdpowiedzUsuń
 2. To kombinowanie to po to by nie było za łatwo. Już tak mam. A włóczkę cieniowaną chyba po raz ostatni kupiłam, jest nieprzewidywalna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jestem zdania, że jest to obowiązkowy zestaw zimowy i także takie posiadam. Jednak latem wolę nosić coś lżejszego jak np. kapelusze. Już nawet moim dzieciakom kupiłam kapelusze https://hatfactory.pl/56-dziecko i najważniejsze, że im się to podoba.

  OdpowiedzUsuń